SBYO Müdürü' nün Mesajı

SBYO Müdürü' nün Mesajı

Yüksel Barut Değerli Öğrenciler ve Öğrenci Adayları,
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında kurulmuş olup, bugün 15 bölümle eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden saygın bir kurum olarak sağlık sektörüne çeşitli branşlarda uzmanlar yetiştirmektedir. Okulumuz eğitimde ve sağlıkta benimsediği evrensel ve multidisipliner yaklaşımı, bilimsel ve teknolojik eğitim metodları ve uygulama merkezleri ile sektörün öncü kurumlarıyla rekabet etmekte, öğrenciler tarafından öncelikli tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. Kurumsal değerlerimiz okulumuzu öncü bir kurum yaparken, yetiştirdiğimiz başarılı ve yetkin bireyler sağlık sektörü içinde aranan isimler haline gelmiştir. 
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, küresel ölçekte gelişen ve ihtiyaçları artan sağlık sektörüne dünya standartlarında eğitim ve öğretim programları uygulayan bir eğitim kurumu olarak belirlediği çağdaş insan profilinde bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, sunduğumuz imkanlarla proje üreten, araştırma ve geliştirme yapan, yaptığı çalışmalarla mesleki yeterliliklerine ve toplumun ihtiyaçlarına katkı sağlayan, ahlaki ve etik değerlere bağlı, evrensel ve özgür hareket edebilen, rasyonel, analitik ve eleştirel düşünebilen, iletişim kabiliyeti yüksek, ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet sunabilecek, akademik bilgi tecrübesine sahip, kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren, çevresine ve topluma karşı hassasiyeti olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
 
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu olarak belirlediğimiz hedefler doğrultusunda nitelikli akademik kadromuz ile çocuk gelişiminden, beslenme ve diyetetiğe, fizyoterapi ve rehabilitasyondan, sağlık yönetimine kadar tüm bölümlerimizde, öğrencilerimizi mesleki uzmanlık kazandıracak bilgi ve beceriler ile donatmakta, öğrencilerimize uygun çalışma ortamları sunmaktayız. Edindiğimiz tüm bilgi ve beceriler ışığında 1990’lı yıllardan sonra büyük ivme yakalayan sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ve başarılı sağlık personeli yetiştirme misyonumuzu da başarıyla gerçekleştiriyoruz.
 
Büyük özveri ve istikrarla yürüttüğümüz eğitim ve öğretim faaliyetlerimizde küresel değişimin bir parçası olup, okulumuzu ve öğrencilerimizi en ileriye taşımak, belirlediğimiz hedefler doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek, ilk günkü azmimizi ve heyecanımızı korumak yegane isteğimizdir. Heyecanımızın, başarılarımızın, hedeflerimizin sürdürülmesinde ana unsur  olan siz sevgili öğrencilerimizi daima yanımızda görmek, başarılarınızın seyretmek en büyük temennimizdir. Hepinize çıktığınız bu güzel yolda başarılar dilerim.
 
Dr. Öğr. Üyesi A.Yüksel Barut
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü


Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01