FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (İNGİLİZCE)

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

29.05.2018 Sal 04:06
 Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Gelişim Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) Bölümü kas ve iskelet sisteminde çeşitli nedenlerle ağrı ve işlev kaybı olan kişilere yönelik spesifik tedavi yöntemlerini kullanarak, tedavisini gerçekleştirecek, sağlıklı kişilere de koruyucu uygulamalar planlayacak “fizyoterapistler” yetiştirmekteyiz.
 
Eğitim dili İngilizce olan bölümde, öğrencilerimizin eğitimi, en yeni kaynakların kullanımıyla, uluslararası standartlarda İngilizce olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimizin İngilizce hakimiyeti dünyadaki yeni kaynakları, araştırmaları, farklı ülkelerde geliştirilen yeni tedavi yöntemlerini kolaylıkla takip etmelerine de imkan vermektedir.
 
Türkiye ayrıca sağlık sektöründeki ileri teknolojik altyapıya sahip hastaneleri, deneyimli hekimleri ve stratejik coğrafi konumuyla sağlık turizminde dünyadaki çekim merkezlerinden biridir. Yurt dışından Türkiye’ye gelen hasta sayısı her geçen yıl artış göstermekte, yabancı dil bilen sağlık personeline olan ihtiyaç da buna paralel olarak artmaktadır. Mezunlarımız fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında bu ihtiyaca cevap vermektedir. Hayat boyu öğrenme ilkesini benimseyen Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) Bölümü mezunlarımız, hem aldıkları eğitimin içeriği, hem de İngilizce dil hakimiyeti ile her zaman en güncel tekniklerle donanımlı olacaklardır.
 
Akademik kariyer yapmayı tercihe eden Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) Bölümü mezunlarımız yurt içinde ve yurt dışındaki üniversitelerde yüksek lisans yapma imkanına da sahiptir. 

Prof. Dr. Arif ÖNDER
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) Bölüm Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01